La Liga: Celta Vigo şi Girona au terminat la egalitate, scor 1-1

Echipa spaniolă Celta Vigo a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Girona, în etapa a opta din La Liga.

Oaspeţii au fost obligaţi să efectueze prima schimbare încă din minutul 14, când a ieşit, accidentat, Oriol Romeu. Însă tot Girona a deschis scorul, în minutul 38, după ce Yangel Herrera a profitat de assist-ul lui Daley Blind. Gazdele au alergat după egalare până în minutul 81. Atunci Williot Swedberg a pasat decisiv şi Iago Aspas a înscris pentru 1-1. Acesta a fost şi scorul final.

Celta se află la primul egal în actualul campionat şi ocupă locul 9, cu 10 puncte, în timp ce Girona are 9 puncte şi este pe locul 12.

Un sirian arestat în Germania în urma unor incendii soldate cu 30 de răniţi, inclusiv opt copii, răniţi grav, şi unui atac cu o camionetă la Essen. El a ameninţat trecători cu o macetă. Spune poliţiei că a acţionat aşa după ce l-a părăsit soţia

UPDATE Accident între două autoturisme și un microbuz, pe DN1: Trafic blocat între Sibiu și Brașov