Serie A: AC Milan – Lecce 3-0

Echipa italiană AC Milan a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 3-0, gruparea Lecce, în primul meci al etapei a şasea din Serie A.

Meciul de la Milano a fost calm în prima jumătate de oră, dar gazdele au avut un final de repriză fulminant şi după ce Alvaro Morata a deschis scorul în minutul 38, Theo Hernandez a făcut 2-0 după numai trei minute, pentru ca Pulisic să pună pe tabelă scorul pauzei, 3-0, în minutul 43. Loftus Cheek a lovit bara în minutul 71, apoi milanezii au rămas în zece, după eliminarea lui Davide Bartesaghi, în minutul 75.

Scorul final a fost 3-0 pentru Milan, care a devenit lider, cu 11 puncte. Lecce, pentru care românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate, este pe locul 17, cu 5 puncte.

Ligue 1: PSG a bifat a cincea victorie, 3-1 cu Rennes, şi e lider în clasament

VIDEO ‘Caracatița’ prin care o mână de ‘băieți deștepți’ au stors 19 milioane de lei dintr-o singură firmă; alte patru – prejudiciu statului