Liga 2 – prima etapă: FC Bihor – Viitorul Pandurii Tg Jiu 0-0

Echipa FC Bihor a remizat sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Viitorul Pandurii Tg Jiu, în etapa de debut din noul sezon al ligii secunde.

În meciul de la Oradea gazdele au avut prima mare ocazie prin căpitanul Hora, în minutul 13, când acesta a trimis balonul în bara transversală. În minutul 71 antrenorul oaspeţilor, Călin Cojocaru a fost eliminat cu roşu direct, pentru un clinci cu arbitrul Sorin Vădana, iar partida s-a încheiat fără gol marcat, 0-0.

Celelalte rezultate înregistrate în prima etapă din Liga 2, sezonul 2024-2025:

Dumbrăviţa – Metalul Buzău 3-1; CSM Focşani – Muscelul Câmpulung Elite 2-0; CSM Slatina – FC Voluntari 1-1; CS Mioveni – Unirea Ungheni 0-0; Concordia Chiajna – Afumaţi 2-4; Metaloglobus Bucureşti – Chindia Târgovişte 3-2;.

Meciurile Corvinul Hunedoara – Şelimbăr şi Steaua Bucureşti – FC Argeş au fost amânate.

JO – box: Aflată în centrul unei controverse privind eligibilitatea sa, pugilista Imane Khelif aduce prima medalie Algeriei

Giurgiu: Un incendiu a cuprins 42 de hectare de teren, inclusiv lizieră şi o parte dintr-o pădure. Intervenţia pompierilor, dificilă di cauza vântului