La Liga: Rayo Vallecano, cu Raţiu titular, a câştigat la San Sebastian, 2-1 cu Real Sociedad

Echipa spaniolă Rayo Vallecano a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-1, gruparea bască Real Sociedad, în prima etapă din La Liga. Românul Andrei Raţiu a fost titular la învingători.

Inigo Perez l-a titularizat pe Andrei Raţiu în prima etapă din La Liga, iar Rayo Vallecano a reuşit prima victorie după nouă ani în faţa bascilor de la Real Sociedad. Pe Reale Arena, de Frutos a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 67, iar Camello a pus pe tabelă scorul de 2-0 în minutul 84.

Gazdele au marcat un gol, târziu, în minutul 90+8, prin Martin Zubimendi şi Rayo s-a impus cu 2-1, iar Andrei Raţiu a fost înlocuit cu Ivan Balliu, în minutul 80, după ce fundaşul român se accidentase.

Ucraina anunţă că a distrus încă un pod în Rusia, în regiunea Kursk – VIDEO

Reşiţa: Un bărbat a intrat cu maşina pe un trotuar, lovind un indicator rutier şi un hidrant/ El avea o concentraţie de 0,95 mg/l alcool pur în aerul expirat – VIDEO