Liga 2: Chindia – CSC Şelimbăr, scor 2-1

Echipa Chindia Târgovişte a învins luni, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia CSC Şelimbăr, într-un meci din etapa a treia a Ligii secunde.

Oaspeţii au deschis scorul la Târgovişte, în minutul 11, prin Cosmin Bucuroiu, dar Chindia a reuşit să egaleze repede, după numai nouă minute, când a înscris Daniel Florea, din centrarea lui Zivkovic. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 58, la reuşita lui Cosmin Atanase.

Târgoviştenii s-au impus cu 2-1 şi au reuşit primele trei puncte în actualul sezon, fiind pe locul 14, în timp ce Şelimbăr, tot cu trei puncte, se află pe poziţia a 11-a.

De ce Convenţia Democrată de la Chicago, care începe luni, este o etapă-cheie în alegerile prezidenţiale din SUA

UPDATE – Dolj: Bărbat, găsit mort în urma unui incendiu de vegetaţie uscată/ Poliţia a deschis o anchetă pentru a stabili ce s-a întâmplat