Serie A: Atalanta, galop de sănătate la Lecce, scor 4-0

Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins luni seara, în deplasare, scor 4-0, formaţia Lecce, într-un meci din prima etapă a campionatuluii italian, Serie A.

Atalanta a condus cu 2-0 la pauză, după golurile lui Marco Brescianini, din minutul 35, şi Mateo Retegui, din minutul 45. În repriza secundă Retegui a făcut dubla, în minutul 57, din penalti, iar Brescianini l-a urmat, înscriind în minutul 65 şi stabilidn scorul final.

Atalanta s-a impus cu 4-0 şi este prima în clasamentul din Serie A. Românul Rareş Burnete a fost rezervă neutilizată la Lecce.

Blinken spune că Israelul este de acord cu o propunere SUA de încetare a focului susţinută şi cere Hamas să facă acelaşi lucru

Turcan: În România s-au adus bani mulţi în sistemele medicale. Din nefericire, condiţiile medicale nu au crescut direct proporţional/ Trebuie să existe cineva la decizie cu voinţă să taie în carne vie, pentru că sistemele nu se atacă din interior