Premier League: Manchester United, învinsă cu 2-1 de Brighton, cu un gol marcat în minutul 90+5

Formaţia Brighton a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Manchester United, într-un meci din etapa a doua a campionatului Angliei.

Învingătorii au marcat prin Welbeck ’32 şi Joao Pedro ’90+5. Pentru United a înscris Diallo, în minutul 60.

Sâmbătă se mai dispută în Premier League partidele Crystal Palace – West Ham, Fulham – Leicester, Manchester City – Ipswich, Southampton – Nottingham Forest, Tottenham – Everton şi Aston Villa – Arsenal.

Meciurile Bournemouth – Newcastle, Wolverhampton – Chelsea şi Liverpool – Brentford vor avea loc duminică.

Aglomeraţie, sâmbătă după amiază, în opt puncte de trecere a frontierei de pe graniţele de vest şi sud, unde timpul de aşteptare pentru ieşirea din ţară ajunge până la o oră şi jumătate

Nicolae Ciucă: Miniştrii liberali ai Transporturilor, precum colegul meu Lucian Bode, au deblocat proiectele la care miniştrii PSD taie acum panglici