La Liga: Las Palmas – Real Madrid 1-1

Echipa spaniolă Las Palmas a încheiat la egalitate joi seara, pe teren propriu, cu formaţia Real Madrid, în etapa a treia din La Liga.

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 5, prin Alberto Moleiro, iar madrilenii au luat cu asalt poarta lui pentru a restabili egalitatea. Iar golul de 1-1 a venit după un penalti transformat de Vinicius Junior, în minutul 69. Acesta a fost şi scorul final, iar Real are 5 puncte şi se află pe poziţia a 5-a, cu două meciuri egale în trei etape. Las Palmas este pe 16, cu 2 puncte.

Serbia cumpără 12 avioane de tip Rafale, în valoare de 2,7 miliarde de euro, în timpul unei vizite la Belgrad a lui Macron

Fitch Ratings a confirmat ratingul AA+ Al Statelor Unite, cu perspectivă stabilă