La Liga: Espanol a învins pe Rayo Vallecano, scor 2-1

Echipa spaniolă Espanol Barcelona a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia Rayo Vallecano, în etapa a patra din La Liga.

Fundaşul român Andrei Raţiu a fost titular la Rayo Vallecano în înfrângerea suferită la Barcelona, cu Espanol. Oaspeţii au reuşit să deschidă scorul în minutul 4, prin Alvaro Garcia, dar catalanii au egalat după numai patru minute, cu golul lui Carlos Romero.

Espanol a înscris golul victoriei abia în minutul 90+6, prin Alejo Veliz, şi a bifat prima victorie stagională, ocupând locul 12, cu 4 puncte. Rayo este pe 10, tot cu 4 puncte. Andrei Raţiu a fost activ pe teren şi a evoluat pe tot parcursul meciului.

Superliga: Universitatea Craiova – Rapid, scor 1-1. Un spectator a fost transportat la spital

Serie A: Egal între Lazio şi AC Milan, scor 2-2