Grecia: PAOK a învins pe Atromitos, în deplasare, scor 2-1

Echipa greacă PAOK Salonic, viitoarea adversară a formaţiei bucureştene FCSB în Liga Europa, a învins duminică seara, în deplasare, gruparea ateniană Atromitos, scor 2-1, în etapa a treia din Super Liga greacă.

PAOK, echipă condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a reuşit să deschidă scorul la Atena în ultima parte a reprizei întâi, în minutul 45, când a marcat Andrija Zivkovic. Acelaşi Zivkovic a avut un gol anulat de VAR, în minutul 69, şi gazdele au egalat în minutul 85, prim Amr Warda. PAOK a lovit decisiv în minutul 90, prin Camara, şi s-a impus cu 2-1.

Viitoarea adversară a echipei FCSB în grupa din Liga Europa se află acum pe locul al doilea în campionatul grec, la egalitate de puncte, 9, cu liderul Olympiacos Pireu.

Ministrul Mediului: Vara lui 2024, cea mai călduroasă din istoria măsurătorilor ANM/ Schimbările climatice ne afectează pe fiecare dintre noi/ Avem recorduri de temperatură, dar şi fenoneme meteo extreme de o intensitate mare

Mihai Lixandru, după ce a părăsit terenul accidentat la meciul cu UTA: Nu e ceva grav, e o mică entorsă!