Volei masculin: Vicecampioana Arcada Galaţi a câştigat Cupa Arcada

Cupa Arcada la volei masculin a fost câştigată, sâmbătă, de vicecampioana Arcada Galaţi. În clasament a fost urmată de Dinamo Bucureşti, Steaua Bucureşti şi Burgas Volley, câştigătoarea Cupei Bulgariei.

Sâmbătă s-au disputat ultimele partide din cadrul Cupei Arcada, găzduită de vicecampioana Arcada Galaţi, iar echipele au decis să joace doar câte trei seturi, cu ultimul până la 15. La ora transmiterii acestei ştiri are loc festivitatea de premiere, turneul fiind câştigat de echipa gazdă. Alte şapte personalităţi care şi-au adus contribuţia la performanţele sportive ale oraşului au primit distincţii cu această ocazie.

Rezultatele complete de la Cupa Arcada sunt: Arcada Galaţi – Dinamo Bucureşti 3-0, Steaua Bucureşti – Volley Burgas 3-0, Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti, scor 1-3, Volley Burgas – Arcada Galaţi 3-2, Volley Burgas – Dinamo Bucureşti 0-3 şi Arcada Galaţi – Steaua Bucureşti 2-1.

Arcada Galaţi a încheiat cu 7 puncte, urmată de Dinamo 6, Steaua 3, Volley Burgas 2.

În cadrul Cupei Arcada, vicecampioana României şi-a prezentat şi lotul oficial pentru sezonul 2024-2025.

Medvedev ameninţă că va transforma Kievul într-un „punct uriaş topit”

Cupa Davis: România – China, scor 2-1, după meciul de dublu