Dennis Man şi Valentin Mihăilă, pase de gol în meciul pierdut de Parma, scor 2-3, cu Udinese – La partidă a asistat şi selecţionerul Mircea Lucescu

<div class=""

Del Prato a deschis scorul pentru Parma în minutul 2, după pasa lui Valentin Mihăilă. Jucătorul român a fost înlocuit în minutul 87, cu Balogh, după ce a acuzat probleme la genunchi.

Dennis Man a pasat decisiv pentru Bonny, care a majorat diferenţa în minutul 43. Man a fost înlocuit în minutul 70 cu Almqvist.

Pentru Udinese, la care portarul Răzvan Sava a fost rezervă, au marcat Lucca, în minutul 49, şi Thauvin, în minutele 68 şi 77.

Din minutul 73, Parma a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Keita.

La meci a asistat şi selecţionerul Mircea Lucescu.

Superliga – etapa a 9-a – rezultatele şi clasamentul

Predoiu: Politica Ministerului Afacerilor Interne este de zero toleranţă pentru consumul de droguri