Ciclism: Iuliana Cioclu, locul 19 în proba de contratimp feminin Under-23 la Mondialele de şosea

Sportiva română Iuliana-Alexandra Cioclu s-a clasat pe locul 19 în proba individuală feminin de contratimp la Under-23, duminică, la Campionatele Mondiale de ciclism pe şosea de la Zurich.

Cioclu a fost cronometrată cu timpul de 51 min 20 sec 96/100 pe cei 29,9 km ai cursei.

Cătălina-Andreea Cătinean a ocupat ultimul loc (21), în 53 min 02 sec 13/100.

Victoria a revenit ciclistei germane Antonia Niedermaier (40:21.14), urmată de elveţianca Jasmine Liechti (42:32.83) şi de belgianca Julie de Wilde (42:37.89).

La categoria elite, victoria a revenit australiencei Grace Brown (39:16.04). Cioclu a ocupat locul 65, iar Cătinean a fost a 69-a din 70 de concurente.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: Federatia Romana de Ciclism/facebook.com

VIDEO Fotbal: Liviu Antal şi Patrick Popescu au marcat din nou în campionatul Lituaniei

Ciucă: Sper să reuşim să le arătăm şi celor din regiunea de sud-vest că administraţiile liberale aduc prosperitate şi libertate