Record în Premier League: Brentford este la al treilea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut de joc

Brentford se obişnuieşte să înscrie rapid meciurile din Premier League. Bryan Mbeumo a marcat după 37 de secunde de joc, sâmbătă, pentru a-i oferi lui Brentford un avantaj de 1-0 împotriva lui West Ham. Echipa sa a devenit prima din istoria Premier League care înscrie în minutul de deschidere în trei meciuri consecutive, relatează AP.

Yoanne Wissa a marcat după doar 22 de secunde în înfrângerea cu 1-2 a lui Brentford pe terenul echipei Manchester City la 14 septembrie.

Mbeumo a înscris după 23 de secunde în înfrângerea cu 3-1 suferită în partida din deplasare cu Tottenham, weekendul trecut.

VIDEO Simona Halep revine pe terenul de tenis săptămâna viitoare: La ce turneu a anunțat românca că va participa

Geoană: Libertatea de exprimare nu este doar un drept, ci şi o responsabilitate