LaLiga: Cu Andrei Raţiu pe teren, Rayo Vallecano a remizat cu Leganes

Formaţia Rayo Vallecano, cu Andrei Raţiu integralist, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Leganes, într-un meci din etapa a opta a campionatului Spaniei.

Rayo a deschis scorul prin Camello, în minutul 8. Pentru Leganes a egalat Juan Cruz, în minutul 55.

Tot sâmbătă, Getafe a învins cu 2-0 Alaves. Au înscris Arambarri ’43 şi Luis Milla ’57 (penalti).

Partidele Real Sociedad – Valencia şi Osasuna – FC Barcelona au loc, de asemenea, sâmbătă.

Meciurile Celta Vigo – Girona, Athletic Bilbao – FC Sevilla, Betis – Espanol şi Atletico Madrid – Real Madrid se vor disputa duminică, iar confruntarea Villarreal – Las Palmas este programată luni.

Extrema dreaptă din Austria, favorită în alegerile legislative de duminică, creditate cu un rezultat mai incert ca niciodată