Liga Europa: Tottenham s-a impus la Budapesta, 2-1 cu Ferencvaros

Echipa engleză Tottenham a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia ungară Ferencvaros Budapesta, într-un meci din cadrul Ligii Europa.

La Budapesta, gazdele au marcat în minutul 16, însă golul a fost anulat de VAR, din cauza unei poziţii de ofsaid. Londonezii au deschis scorul în minutul 23, prin Pape Sarr, gol care a avut nevoie de validarea VAR. După zece minute, Pedro Porro a trimis în bară, iar elevii lui Postecoglou au dominat în continuare. Brennan Johnson a lovit transversala în minutul 80, însă tot el a înscris, din careu, în minutul 86 şi Tottenham conducea cu 2-0. Barnabas Varga a marcat golul echipei ungare, în minutul 90, şi londonezii s-au impus cu 2-1, ajungând la şase puncte din două meciuri în clasamentul competiţiei.

Rezultate înregistrate joi, în meciurile din Liga Europa:

Lazio Roma – OGC Nice 4-1; Olympiacos Pireu – Sporting Braga 3-0; Qarabag – Malmo FF 1-2; Slavia Praga – Ajax Amsterdam 1-1; Maccabi Tel Aviv – FC Midtjylland 0-2; Hoffenheim – Dinamo Kiev 2-0; Real Sociedad – Anderlecht 1-2; RFS Riga – Galatasaray Istanbul 2-2; Ferencvaros Budapesta – Tottenham 1-2.

Mircea Geoană: Hodorkovski a şters acel tweet de pe contul său / Probabil că până şi el şi-a dat seama că este o operaţiune extrem de complicată / Cineva are tupeul să sugereze că eu aş fi agentul ruşilor! / Geoană acuză ”minciuni sfurntate”

Bărbat condamnat cu suspendare pentru act sexual cu un minor, anchetat pentru pornografie infantilă