Serie A: Inter Milano a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, formaţia Torino

Torinezii au rămas în zece din minutul 20, Maripan fiind eliminat pentru o intrare la Thuram. Atacantul francez a fost cel care a deblocat tabela, în minutul 25, deschizând scorul pentru gazde. Tot Thuram a făcut 2-0, în minutul 35, însă oaspeţii au replicat un minut mai târziu, prin golul lui Zapata şi la pauză Inter conducea cu 2-1. Thuram a reuşit tripla în minutul 60, iar rezultatul final a fost stabilit de torinezul Vlasic, dintr-un penalti transformat în minutul 86.

Inter s-a impus cu 3-2 şi, cu 14 puncte, ocupă poziţia a doua în clasament. Torino este pe locul 6, cu 11 puncte.

Cine este Amalia Bellantoni: de la stewardesă și participantă la ‘Chefi la cuțite’ la contestatară a Dianei Șoșoacă

Scandal la Spitalul Colentina: Patru oameni au fost săltați de poliție