Fotbal: Ianis Hagi a jucat primele minute pentru Rangers în acest sezon, dar a fost eliminat

Internaţionalul român Ianis Hagi a jucat primele sale minute pentru Glasgow Rangers, duminică seara, în meciul cu St Johnstone, câştigat cu 2-0, în etapa a 7-a a campionatului de fotbal al Scoţiei, dar a fost eliminat.

Hagi, revenit la antrenamentele vicecampioanei Scoţiei în urmă cu câteva zile, a fost introdus la pauză, în locul lui Ross McCausland, oferind o pasă de gol cehului Vaclav Cerny (58), cel care marcase şi primul gol al partidei (58).

Ianis Hagi a fost eliminat în min. 81, după un fault dur.

Tot duminică, Celtic, campioana en titre, a dispus de Ross County cu 2-1, în deplasare.

Celtic conduce în clasament, cu 21 de puncte, urmată de Aberdeen FC, 21 puncte (ambele având maximum), Rangers, 16 puncte, etc.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Simona Aruştei)

INS: În trimestrul II, o gospodărie a avut în medie venituri de 8.210 lei şi cheltuieli de 6.920 lei/ Nivelul cel mai scăzut al cheltuielilor medii lunare a fost pentru educaţie de 26 lei pe gospodărie, 0,6% din cheltuielile totale de consum medii lunare