Alexandru Măţan a făcut un hat-trick pentru Columbus Crew, în MLS

Alexandru Măţan a reuşit un hat-trick pentru Columbus Crew, sâmbătă, în meciul câştigat de echipa sa cu scorul de 4-0 în faţa formaţiei New England Revolution, în Major League Soccer (MLS).

Campioana a deschis scorul prin DeJuan Jones (5), după care Măţan a punctat în minutele 14, 64 şi 72, în cel mai bun meci jucat de el în liga nord-americană, scrie agerpres.ro.

Măţan a evoluat 74 de minute în acest meci restant din etapa a 16-a a sezonului regulat, în care are 4 goluri marcate în 27 de partide.

Columbus Crew încheie sezonul regulat pe locul secund în Conferinţa de Est, înaintea ultimei etape având 63 de puncte, după liderul Inter Miami, cu 71 puncte.

Accident mortal în Bihor: un șofer a murit după ce autoturismul său a ajuns într-o baltă de pescuit privată