Premier League: Manchester United s-a impus în faţa lui Brentford, 2-1

Echipa engleză Manchester United a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Brentford, într-un meci din etapa a opta a Premier League.

Brentford a deschis scorul pe „Teatrul Viselor”, în finalul primei reprize, prin Ethan Pinnock, în minutul 45+5. Alejandro Garnacho a egalat în minutul 47, iar Rasmus Hojlund a marcat în minutul 62 golul care a adus victoria echipei lui ten Hag, cu 2-1. Manchester United este pe locul 10 în clasament, cu 11 puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 8-a din Premier League:

Fulham – Aston Villa 1-3 (R. Jimenez 5 / M. Rogers 9, O. Watkins 59, I. Diop 69 autogol);

Manchester United – Brentford 2-1 (Garnacho 47, R. Hojlund 62 / Pinnock 45+5);

Newcastle – Brighton 0-1 (Welbeck 35);

Southampton – Leicester City 2-3 (C. Archer 8, Aribo 28 / Buonanotte 64, Vardy 74 penalti, J. Ayew 90+8):

Ipswich Town – Everton 0-2 (Ndiaye 17, M. Keane 40).

Protest al AUR la Bistriţa, după ce BEJ a respins lista de candidaţi ai formaţiunii pentru alegerile parlamentare/ Simion: Am venit pentru a-i transmite baronului roşu Radu Moldovan şi PSD-ului să lase alegerile libere