Cu Andrei Raţiu integralist, Rayo Vallecano a fost învinsă de Mallorca, scor 1-0

Gazdele au deschis scorul târziu în meciul disputat pe stadionul San Mois. Vedat Muriqi a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Dani Rodriguez, în minutul 75. Madrilenii au căutat egalarea, dar nu au reuşit să o găsească. Mallorca a avut un gol anulat în minutul 90+5, pentru ofsaid şi s-a impus la limită, 1-0, aducând oaspeţilor prima înfrângere în campionat după cinci etape.

La Rayo, Andrei Raţiu a fost integralist.

În clasament Mallorca este pe locul 5, cu 17 puncte, în vreme ce Rayo se află pe locul 9, cu 13 puncte.

Instructor de zbor cu parapanta, mort după ce ar fi căzut în gol de la zeci de metri înălțime

VIDEO Orban, candidatul Alianţei Forţelor de Dreapta: Nu mă interesează cu cine intru în turul doi