Liga Europa: Galatasaray, 4-3 cu Elfsborg

Formaţia Galatasaray a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, echpa Elfsborg, într-un meci de pe tabloul principal al Ligii Europa. Tot miercuri, Braga a pierdut cu 1-2 confruntarea cu Bodo/Glimt.

La Istanbul, învingătorii au marcat prin Icardi ’28, Pettersen ’39 (autogol), Yilmaz ’44 şi Akgun ’83. Pentru Elfsborg au înscris Hult ’52, Baidoo ’65 (penalti) şi Larsson ‘90+2.

Bodo/Glimt a învins în deplasare Braga, scor 2-1, datorită unui gol marcat în minutul 90+4. Au marcat Evjen ’53 şi Nielsen ‘90+4 pentru învingători, respectiv Niakate ’64 pentru Braga. Autorul golului portughezilor a fost eliminat în minutul 67.

Regatul Unit şi Germania semnează un Acord de apărare ”istoric”, „Trinity House Agreement”, şi-i transmit un mesaj lui Putin. El prevede antrenamente comune, avioane germane de tip P8 în Scoţia, o cooperare în vederea creării de rachete cu rază mai mare d

Vaslui: Pecheziţii la DGASPC Vaslui şi la o clinică medicală