Remiză incendiară între Cruzeiro şi Lanus (1-1), în prima manşă a semifinalelor Cupei Sudamericana

Gazdele au deschis scorul în repriza secundă, prin Kaio Jorge (50), însă argentinienii au restabilit egalitatea prin Ramiro Carrera, în minutul 73.

Meciul a fost întrerupt la începutul reprizei secunde din cauza unor artificii aprinse în tribunele stadionului Mineirao din Belo Horizonte.

Acesta a fost al doilea incident de acest tip care a perturbat partida de miercuri, al cărei start a fost amânat cu 15 minute din cauza vizibilităţii reduse pe teren, ca urmare a fumului intens produs de petarde.

A doua întrerupere a durat însă doar câteva minute, arbitrul uruguayan Andres Matonte ordonând imediat reluarea jocului. Returul va avea loc săptămâna viitoare în Argentina.

Câştigătoarea duelului dintre Cruzeiro şi Lanus va juca în finală cu echipa braziliană Corinthians (Brazilia) sau formaţia argentiniană Racing Club (Argentina), care se vor înfrunta miercuri seară, la Sao Paulo, în prima manşă a semifinalelor.

Un director al lui Bayern, jefuit la Barcelona

Parlamentare2024/ Prahova: Membri ai Partidului Mişcarea Noi, Ploieştenii candidează pe listele REPER