Inter Miami, victorie cu Atlanta United, scor 2-1, în primul meci din play-off-ul MLS. Jordi Alba şi Luis Suarez, marcatorii echipei patronate de David Beckham – VIDEO

Echipa Inter Miami a câştigat, scor 2-1, meciul susţinut în compania formaţiei Atlanta United, în play-off-ul MLS (liga profesionistă nord-americană de fotbal).

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 2, după o pasă de la Jordi Alba.

Saba Lobjanidze a egalat pentru Atlanta în minutul 39, însă golul victoriei a venit în minutul 60, când Jordi Alba a marcat de la 30 de metri, după o pasă de la Lionel Messi.

Pentru Jordi Alba a fost primul marcat de la 20 iulie.

Cluj: Un autoturism a luat foc pe autostrada A 3. Maşina a ars complet. În urma evenimentului nu există victime – FOTO

Preţurile petrolului au înregistrat o creştere săptămânală. Investitorii cântăresc riscurile din Orientul Mijlociu