La Liga: Rayo Vallecano – Alaves 1-0, în etapa a 11-a. Raţiu a fost integralist

Echipa spaniolă Rayo Vallecano, cu românul Andrei Raţiu integralist, a dispus sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, de fornaţia Alaves, în etapa a 11-a din La Liga.

Gazdele, pentru care Andrei Raţiu a intrat titular, au avut un jucător eliminat în minutul 22, când Abdul Mumin a primit iniţial galben entru un fault, dar culoarea cartonaşului a fost schimbată în roşu după verificarea VAR şi jucătorul ghanez a fost eliminat. Partida a fost rezolvată de autogolul lui Antonio Sivera (Alaves), care a înscris în propria poartă în minutul 80 şi a adus victoria la limită a gazdelor. Andrei Raţiu, care a evoluat pe întreaga durată a meciului, a fost aproape de majorarea scorului în minutul 90, când a trimis mingea în bara transversală.

Rayo Vallecano este a şaptea în La Liga, cu 16 puncte. Alaves se află pe locul 14, având 10 puncte.

Ciolacu: Ne-am ales cu foarte multe după mandatul domnului Iohannis, cu trei găuri

George Simion, atac dur la conducerea PSD: ‘Au băgat formol în PSD, ca să pară ţeapăn şi curat!’