Andrei Raţiu, integralist într-un meci tensionat între Rayo și Leganes, încheiat 1-1

Rayo a deschis scorul prin Camello, în minutul 8. Pentru Leganes a egalat Juan Cruz, în minutul 55.

Tot sâmbătă, Getafe a învins cu 2-0 Alaves. Au înscris Arambarri ’43 şi Luis Milla ’57 (penalti).

Partidele Real Sociedad – Valencia şi Osasuna – FC Barcelona au loc, de asemenea, sâmbătă.

Meciurile Celta Vigo – Girona, Athletic Bilbao – FC Sevilla, Betis – Espanol şi Atletico Madrid – Real Madrid se vor disputa duminică, iar confruntarea Villarreal – Las Palmas este programată luni.

Cel puțin 66 de morți și peste 1.000 de persoane salvate în urma inundațiilor din Nepal

Palmer marchează patru goluri în prima repriză! Chelsea câștigă spectaculos cu 4-2 împotriva Brighton