Athletic Bilbao nu a avut milă de Espanol, scor 4-1

Gazdele au avut o primă jumătate de oră excelentă pe San Mames. Mai întâi Bilbao a deschis scorul în minutul 7, după ce Nico Williams a pasat decisiv şi Dani Vivian a înscris. În minutul 28, Alex Berenguer a fost servant pentru Inaki Williams, care a făcut 2-0. Doar două minute mai târziu, Berenguer şi Inaki au conlucrat pentru ca ultimul să stabilească rezultatul primei părţi, 3-0 pentru basci. Alex Berenguer a reuşit să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 55, pentru 4-0, iar oaspeţii au marcat golul de onoare prin Alvaro Tejera, în minutul 90+2. S-a încheiat 4-1 pentru Athletic Bilbao, care este pe locul 4, cu 17 puncte.

Espanol a bifat a şasea înfrângere şi, cu 10 puncte, se află pe locul 14.

Cât de multă apă este prea mult? Femeie la un pas de moarte după un consum excesiv

Tottenham – West Ham United 4-1