Argeş: Sancţiuni în valoare de 50.000 de lei, date, în ultimele trei săptămâni, unor turişti care au hrănit urşi, în special pe Transfăgărăşan
Reprezentanţii Direcţiei Silvice Argeş au dat, în ultimele trei săptămâni, şase sancţiuni în valoare de 50.000 de lei, unor turişti care au încălcat interdicţia de a hrăni urşii, în special cei care frecventează zona DN 7C – Transfăgărăşan. Regia Naţională a Pădurilor – Romsilva anunţă că, în ultimele trei săptămâni, prin Direcţia Silvică Argeş, împreună […] More











