Un fost ministru de Externe egiptean, Nabil Fahmy, numit la conducerea Ligii Arabe
Liga Arabă a aprobat numirea la conducerea sa a lui Nabil Fahmy, un fost ministru egiptean de Externe, la o reuniune la Amman, în Iordania, a miniştrilor de Externe ai statelor membre, relatează AFP. Nabil Fahmy, care a fost numit secretar general în unanimitate, în martie, urmează să preia mandatul de cinci ani la începutul […] More











