SUA va deschide o unitate de carantină în Kenya pentru cetățenii americani care au fost expuși la Ebola
Statele Unite ale Americii înființează o unitate de carantină în Kenya pentru monitorizarea cetățenilor americani care au fost expuși la Ebola și nu îi va transporta în SUA pe cei care dezvoltă simptome, au declarat joi înalți oficiali ai administrației de la Washington, transmite Reuters. Organizația Mondială a Sănătății a declarat luna aceasta tulpina Bundibugyo […] More











