Şeful Gărzii Naţionale de Mediu: Există o zonă gri, legislativă, în privinţa limitării cantităţilor de deşeuri: În 2024, o persoană fizică a vândut 4000 de tone de deşeuri. Evident că nu le putea genera şi le deţinea în mod ilegal
Şeful Gărzii Naţionale de Mediu, Andrei Corlan, a decarat sâmbătă că există o zonă gri, legislativă, în privinţa limitării cantităţilor de deşeuri şi a dat ca exemplu faptul că în 2024, o persoană fizică a vândut 4000 de tone de deşeuri, pe care nu le putea genera şi le deţinea în mod ilegal, în condiţiile […] More











