”Arheologii stelari” au publicat indicii cu privire la ce se va întâmpla când Soarele va muri
O echipă de astronomi, care au acționat ca niște ”arheologi stelari”, a identificat magnetismul fosilizat al stelelor care au murit demult, cunoscute drept ”pitice albe”, descoperire publicată la 14 aprilie în jurnalul Astronomy & Astrophysics și care poate contribui la explicarea modului în care stelele trec din starea expansivă de gigantă roșie în cea compactă […] More









