Isărescu, întrebat ce poate face România după ce datoria publică a depăşit 60% din PIB: Guvernul şi Parlamentul vor veni cu îmbunătăţiri ale strategiei de management al datoriei externe / Am sugerat accent pe banii europeni
Guvernatorul Băncii Naţionale a României (BNR), Mugur Isărescu, a afirmat că Guvernul şi Parlamentul vor veni cu îmbunătăţiri ale strategiei de management al datoriei externe, în condiţiile în care datoria publică a depăşit 60% din PIB. El a menţionat că BNR a sugerat să fie pus accent pe banii europeni. –> Mugur Isărescu a fost […] More










