CFR Cluj a bătut-o pe Unirea Ungheni, într-un amical

CFR Cluj a învins formaţia de ligă secundă Unirea Ungheni cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, într-un meci amical desfăşurat la Cluj-Napoca.

În minutul 34, după un corner executat de Ciprian Deac, Leo Bolgado a marcat cu o lovitură de cap, potrivit paginii de Facebook a clubului din Gruia. În minutul 74, Aussi a centrat în careu, Serebe a deviat pentru Mohammed Kamara, care a înscris cu un şut din interiorul careului.

Antrenorul Dan Petrescu a început cu Hindrich – Camora (căpitan), M. Ilie, Bolgado, Simao – K. Keita, D. Djokovic, Fică – Korenica, Michael, Deac.

În a doua repriză au început: Gal – Peteleu, Boben, Graovac, Iacob – Artean, Ad. Păun, Filip – Mensah, Serebe, Kamara. Au mai evoluat Aussi, Lucaci, Kresic, Avram.

Semn de stabilitate economică: Fitch menține ratingul ‘bbb minus’ pentru București

Handbal masculin: Didier Dinart, noul selecţioner al echipei Muntenegrului