Coppa Italia: Nedelcearu a câştigat duelul cu Man şi Mihăilă, scor 1-0. Man a ratat un penalti

Echipa italiană Palermo a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, gruparea Parma, în etapa a doua din Coppa Italia. Dennis Man a ratat un penalti. La meci a asistat şi Mircea Lucescu.

Cei trei români au fost titulari în meciul direct din Cupa Italiei. Man şi Mihăilă pentru Parma, iar Nedelcearu la Palermo. În minutul 16, Dimitrios Nikolaou (Palermo) l-a faultat pe Mihăilă în careu, dar Man a ratat penalti-ul acordat, în minutul 20. Oapseţii au marcat în minutul 45+2, când Salim Diakite a executat un corner, iar Roberto Insigne a deschis scorul.

Pe final Dennis Man a fost înlocuit de Kowalski, iar Nedelcearu de Patryk Peda, ambele schimbări fiind efectuate în minutul 81. Palermo s-a impus cu 1-0.

Incendiu de fond forestier în judeţul Vâlcea / Focul se manifestă în Masivul Buila, într-o zonă greu accesibilă / Intervine un elicopter

Superliga: Universitatea Craiova se impune la Sepsi prin dubla lui Mitriţă, scor 2-1