JO: Franţa a învins Egipt după prelungiri şi va juca finala turneului masculin de fotbal cu Spania

Reprezentativa Franţei s-a calificat în finala turneului masculin de fotbal de la Jocurile Olimpice, după ce a învins selecţionata Egiptului, scor 3-1, după prelungiri.

Egiptul a condus Franţa cu 1-0, prin golul lui Saber, din minutul 62, însă francezii au egalat prin Mateta, în minutul 83.

Meciul a intrat în prelungiri, egiptenii au rămas în zece (eliminare Fayed în minutul 92), iar francezii s-au impus prin golurile marcate de Mateta (99) şi Olise (82).

În finala de vineri, de pe Parc des Princes, Franţa va evolua cu Spania, care a eliminat Maroc, scor 2-1.

INS: Volumul cifrei de afaceri din comerţul cu amănuntul, cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete, a crescut, ca serie brută, cu 8,1%, în primele şase luni

Nava-şcoală „Mircea” revine în Portul Militar Constanţa, după un marş internaţional de instrucţie de şase săptămâni