JO – înot: La doar 17 ani, Summer McIntosh a câştigat a treia sa medalie de aur la Jocurile Olimpice de la Paris

În vârstă de doar 17 ani, sportiva canadiană Summer McIntosh a câştigat cea de-a treia sa medalie de aur a Jocurilor Olimpice de la Paris, sâmbătă, în proba de 200 m mixt, stabilind un record olimpic de 2’06’56, notează L’Equipe.

McIntosh a reuşit această performanţă trecând în lupta pentru primul loc pe podium de americancele Kate Douglass şi Kate Walsh. Walsh a fost descalificată pentru o întoarcere greşită după cursa de spate. Kaylee McKeown a profitat şi a urcat pe podium, pe poziţia a treia.

Sportica din Canada a mai câştigat aurul la 400 m mixt şi la 200 m fluture.

Mesaj RO-Alert pentru locuitorii din Râmnicu Vâlcea, în urma unei avarii la o conductă de alimentare cu gaz

Autoritatea pentru concurenţă din Ungaria a amendat Wizz Air pentru comunicare înşelătoare Companiile aeriene europene s-au confruntat cu o primă jumătate a anului dificilă din cauza creşterii în spirală a costurilor şi a normalizării cererii clienţilor,