Jocurile Paralimpice: Alexandru Bologa, în semifinale la para-judo, la -73 kg, categoria J1 / Daniel Vargoczki a fost învins în sferturi la categoria J2

Alexandru Bologa s-a calificat, vineri, în semifinale la para-judo, -73 kg, categoria J1, la Jocurile Paralimpice de la Paris.

Bologa l-a învins pe judoka din Uzbekistan, Shokhrukh Mamedov, cu un scor categoric de 10-0. După 3:37 minute, victoria a fost obţinută printr-un Ippon perfect.

Alexandru Bologa va concura în semifinala A împotriva brazilianului Harlley Damiao Pereira Arruda.

Tot la para-judo, Daniel Vargoczki l-a fost învins în sferturi la -73 kg J2 de Giorgi Kaldani, din Georgia. Meciul s-a încheiat cu scorul de 10-0, după un Ippon executat în 2 minute şi 12 secunde. Vargoczki va evolua în recalificări cu francezul Nathan Petit.

Bărbat trimis în judecată de DIICOT Constanţa după ce a oferit participanţilor la o petrecere jeleuri cu droguri/ O fetiţă de trei ani a mâncat un astfel de jeleu găsit, fiind transportată la spital

Ilfov: Incendiu de vegetaţie, în oraşul Bragadiru/ A fost emis mesaj Ro-Alert