La Liga: Alaves – FC Barcelona 0-3 cu triplă Lewandowski

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins duminică, în deplasare, scor 3-0, echipa Alaves, în etapa a 9-a din La Liga.

Catalanii au marcat repede la Alaves, prin Robert Lewandowski, care a primit o centrare de la Raphinha şi a înscris cu o lovitură de cap în minutul 7. Tot Raphinha i-a oferit pasa de gol lui Lewandowski în minutul 22, pentru 2-0, iar atacantul polonez a reuşit hat-trick-ul cu golul din minutul 32, marcat din pasa lui Eric Garcia. Gazdele au avut un gol anulat, în minutul 45, la Toni Martinez, iar în repriza secundă nu s-a mai înscris.

FC Barcelona a câştigat cu 3-0 şi este pe primul loc în clasament, cu 24 de puncte, în vreme ce Alaves se află pe 12, cu 10 puncte.

Facebook vrea să atragă tinerii adulţi cu noi funcţii pentru comunitate şi video

Tudorel Toader intevine în scandalul candidaturii Dianei Șoșoacă: După CCR, și BEC ar trebui să o respingă