La Liga: Betis Sevilla – Girona 1-1

Echipa spaniolă Betis Sevilla a încheiat la egalitate joi seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Girona, în etapa de debut din La Liga.

Primul gol al meciuluii de pe stadionul Benito Villamarin a fost înscris de apărătorul Marc Bartra, în minutul 6, dintr-un assist al căpitanului Nabil Fekir.

În repriza secundă Girona a preluat iniţiativa şi a dominat jocul, reuşind să egaleze în minutul 72 prin tânărul olandez Gabriel Misehouy, transferat în vară, de la Ajax. Deşi pe final ambele formaţii au trecut pe lângă golul victoriei, partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Ambele meciuri disputate joi în etapa de debut din La Liga s-au încheiat la egalitate, cu acelaşi scor 1-1.

Harris sărbătoreşte o victorie economică împreună cu Biden. ”Mulţumin, Joe!”

Preţurile petrolului au crescut joi cu aproape 2%, pe baza datelor economice optimiste din SUA şi a tensiunilor geopolitice