La Liga: Cu Andrei Raţiu integralist, Rayo Vallecano a fost învinsă de Mallorca, scor 1-0

Echipa spaniolă Mallorca a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Rayo Vallecano, în etapa a zecea din La Liga.

Gazdele au deschis scorul târziu în meciul disputat pe stadionul San Mois. Vedat Muriqi a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Dani Rodriguez, în minutul 75. Madrilenii au căutat egalarea, dar nu au reuşit să o găsească. Mallorca a avut un gol anulat în minutul 90+5, pentru ofsaid şi s-a impus la limită, 1-0, aducând oaspeţilor prima înfrângere în campionat după cinci etape.

La Rayo, Andrei Raţiu a fost integralist.

În clasament Mallorca este pe locul 5, cu 17 puncte, în vreme ce Rayo se află pe locul 9, cu 13 puncte.

ONU condamnă atacurile aeriene israeliene în Beit Lahiya din Gaza, în care au murit zeci de persoane

Kasatkina a învins-o pe Mirra Andreeva în finala de la Ningbo şi a câştigat al doilea titlu din acest sezon