La Liga: Las Palmas – FC Sevilla 2-2

Echipa spaniolă FC Sevilla a încheiat la egalitate vineri seara, în deplasare, scor 2-2, cu gruparea Las Palmas, în prima etapă din La Liga.

Andaluzii au deschis scorul pe Estadio Gran Canaria, prin autogolul lui Alex Suarez, din minutul 25. Gazdele au egalat tot printr-un autogol, opera lui Tanguy Nianzou, în minutul 42, şi la pauză s-a intrat cu scor egal, 1-1.

Juanlu Sanchez a readus pe FC Sevilla în avantaj, cu golul înscris în minutul 61, dar Sandro Ramirez a egalat şi scorul final a fost Las Palmas – FC Sevilla 2-2, al treilea meci egal din cele patru disputate până acum în prima etapă din La Liga.

Baschet masculin: România va juca în Divizia A valorică, după calificarea în finala Campionatului European U16

Iranul va suferi consecinţe „cataclismice” dacă va ataca Israelul, afirmă un oficial american de rang înalt