La Liga: Mallorca – Real Madrid 1-1. Mbappe a debutat în campionat

Echipa spaniolă Real Madrid a încheiat la egalitate duminică seara, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Mallorca, în prima etapă din La Liga.

Madrilenii au fost cei care au deschis scorul la Palma de Mallorca, prin Rodrygo, în minutul 13. Real, cu Kylian Mbappe titular, a fost periculoasă în continuare, însă nu a mai înscris, iar gazdele au reuşit egalarea prin Vedat Muriqi, în minutul 52, acesta fiind lăsat nemarcat de către Mbappe, la un corner al lui Rodriguez.

Până la final nu s-a mai înscris, madrilenii au rămas în zece, Ferland Mendy fiind eliminat în minutul 90+7, şi scorul final a fost 1-1.

Superliga: Rapid Bucureşti – Dinamo Bucureşti 1-1 şi echipa lui Lennon continuă seria meciurilor fără victorie

Gaza: Blinken este în Israel, Netanyahu şi Hamas se acuză reciproc pentru absenţa unui acord