Liga 2: FC Arges – Chindia Târgovişte 2-1

Echipa FC Argeş a învins vineri, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Chindia Târgovişte, în etapa a zecea din Liga 2.

Jucând pe teren propriu la Mioveni, FC Argeş a deschis scorul în minutul 10, prin Vlăduţ Morar, iar oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 55, când a marcat Răzvan Tache. După numai două minute Mihai Roman a înscris golul care a adus victoria piteştenilor, scor 2-1.

FC Argeş se află pe locul 9 în Liga 2, cu 15 puncte, în timp ce Chindia ocupă poziţia a 13-a, cu 12 puncte.

Secretarul de stat din Ministerul Sănătăţii responsabil cu implementarea PNRR, bilanţ al activităţii pentru ultimii doi ani şi jumătate – 2,1 miliarde de euro fonduri din PNRR atrase

Ministerul Muncii anunţă un număr record de job-uri subvenţionate pentru integrarea şomerilor pe piaţa muncii / 70.000 de locuri de muncă în 2024, pentru 40.000 fiind deja încheiate convenţii cu angajatorii