Liga 2: FCU Craiova – CSC Şelimbăr 1-1

Echipa FCU Craiova a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea CSC Şelimbăr, în primul meci din etapa a patra a ligii secunde.

Şelimbăr a deschis scorul în minutul 7 al meciului de la Craiova. Gafă în defensiva gazdelor şi Marko Babic a deschis scorul cu un şut din afara careului. După şapte minute Bălan a ratat egalarea după o ocazie uriaşă, pe care a tratat-o ca un amator. La pauză oaspeţii au intrat cu avantaj de un gol, însă în minutul 69 Padula a egalat cu un şut superb, de la aproape 30 de metri.

FCU Craiova – CSC Şelimbăr s-a încheiat 1-1, iar oltenii sunt pe locul 3 în clasament, cu 7 puncte, în timp ce Şelimbăr  ocupă poziţia a 9-a, cu 4 puncte.

Handbal feminin: CSM Bucureşti a câştigat al şaselea trofeu Supercupa României, după o finală echilibrată cu Gloria Bistriţa

Argeş: Lucrări de urgenţă la drumul Valea Rea, distrus de o viitură, pentru ca turiştii să îşi recupereze maşinile