Liga Europa: Tottenham, cu Drăguşin integralist, a dispus de AZ Alkmaar, scor 1-0

Echipa engleză Tottenham Hotspur, pentru care Radu Drăguşin a fost integralist, a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea olandeză AZ Alkmaar, în cadrul Ligii Europa.

Cu Radu Drăguşin titular şi integralist în centrul apărării, Tottenham a intrat fără gol la pauză, dar Richarlison a transformat un penalti, în minutul 53, şi acest gol a fost de ajuns pentru ca echipa lui Postecoglou să îşi asigure victoria la limită. Oaspeţii au rămas în zece din minutul 85, după eliminarea lui Moller Wolfe, dar Tottenham are trei victorii din trei meciuri şi se află pe locul secund în clasamentul din Liga Europa, cu 9 puncte.