Liga Europa: Tottenham – Qarabag 3-0, cu Drăguşin eliminat din minutul 8

Echipa engleză Tottenham Hotspur a învins joi seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia azeră Qarabag, într-un meci din prima etapă a Ligii Europa. Fundaşul român Radu Drăguşin a fost eliminat în minutul 8.

Meciul de la Londra a început prost pentru gazde. Radu Drăguşin, titular, a greşit la o pasă înapoi a lui van de Ven şi apoi l-a faultat din postura ultimului apărător pe Juninho. Arbitrul francez Willy Delajod i-a arătat românului direct cartonaşul roşu şi elevii lui Ange Postecoglou au rămas în zece din minutul 8.

Chiar şi aşa Brennan Johnson a deschis scorul în minutul 12 şi la pauză Tottenham a intrat cu avantaj minim. Pape Sarr, în minutul 52, şi Dominic Solanke, în minutul 68, au adus liniştea în rândul fanilor londonezi, înscriind pentru 3-0.

Tural Bayramov a ratat un penalti pentru oaspeţi, în minutul 58, şi Tottenham s-a impus cu 3-0.

Departamentul pe care vrea să-l creeze Elena Lasconi la Cotroceni: ‘O să lucrez şi cu oameni din partide diferite şi cu cei din societate civilă’

Meciul FCSB – RFS: Olaru – Am câştigat prin calitatea noastră / Fanii au meritat această victorie