Meciul FCSB-Rapid: Darius Olaru – Nu mă aşteptam ca Rapid să fie aşa defensivă. Meritam victoria, mai ales în prima repriză

Darius Olaru, căpitanul echipei FCSB, crede că formaţia sa poate menţine ritmul de acum, cu meciuri din trei în trei zile şi că merita să câştige în partida cu Rapid, de duminică seara, scor 0-0.

„O partidă bună, am controlat jocul, din păcate doar golul ne-a lipsit. Meritam victoria, mai ales în prima repriză, când ne-am creat multe situaţii. Trebuia să marcăm la câte ocazii am avut, dar ăsta e fotbalul. Nu mă aşteptam ca Rapid să fie aşa defensivă, ştiam că punctul lor forte este contra-atacul.

Sunt meciuri multe, grele, depunem efort la fiecare şi e normal să se simtă la un moment dat. Dar până acum am reuşit să o menţinem bine. Din păcate acest meci cu Rangers ne-a pus stop, se pare că tot ce am făcut bun până  acum s-a dus după acel meci. Avem forţa să ducem acest ritm, avem un lot bun, trebuie să fim concentraţi. Avem un lot bun şi vine rândul tuturorsă joace. Urmează meciuri tari, derbi-uri pe care vrem toţi să le jucăm.

Trebuie să ştim să facem faţă pe toate planurile, meciuri multe, dar asta vrem şi noi: meciuri multe şi rezultate bune, asta ne dorim cu toţii. Următorul meci este important, chiar dacă e cupă, mă gîndesc că vreau să câştig totul”, a declarat Darius Olaru.

Meciul FCSB-Rapid: Marius Şumudică – Rezultatul e echitabil. E un 0-0 care ne apropie de play-off

George Simion crede că poate ieși pe primul loc în turul I și dă ordin în AUR: ‘Nicio alianţă cu PSD şi nicio alianţă cu PNL’