Palmer marchează patru goluri în prima repriză! Chelsea câștigă spectaculos cu 4-2 împotriva Brighton

Palmer a înscris pentru Chelsea în minutele 21, 28 (penalti), 32 şi 42. Pentru Brighton au marcat Rutter ‘7 şi Baleba ’34.

Alte rezultate din Prremier League:

Arsenal – Leicester 4-2

Au marcat: Martinelli ’20, Trossard ‘45+1, ‘90+5, Havertz ‘90+9 / Justin ’47, ‘64

Brentford – West Ham 1-1

Au marcat: Mbeumo ‘1 / Soucek ‘54

Everton – Crystal Palace 2-1

Au marcat: McNeil ’47, ’54 / Guehi ‘10

Nottingham Forest – Fulham 0-1

A marcat: Jimenez ‘51

Partida Wolverhampton – Liverpool are loc tot sâmbătă, meciurile Ipswich – Aston Villa şi Manchester United – Tottenham se vor disputa duminică, iar confruntarea Bournemouth – Southampton este programată luni.

Andrei Raţiu, integralist într-un meci tensionat între Rayo și Leganes, încheiat 1-1

Un proiectil libanez a declanşat incendii în Cisiordania, potrivit armatei israeliene / Sirene la periferia Ierusalimului şi în Cisiordania