Petrolul Ploieşti şi CFR Cluj au terminat fără gol marcat, 0-0

La Ploieşti, prima ocazie a aparţinut oaspeţilor, şutul lui Peter Michael fiind deviat peste poartă în minutul 6. Replica gazdelor a venit la lovitura de cap a lui Papp, care a trecut pe lângă bară, în minutul 28. Nici repriza secundă nu a adus fotbal de mai bună calitate, ploieştenii nu au avut şut pe poartă, iar ocaziile au întârziat să apară până al cincilea minut al prelungirilor, când a ratat Păun. Partida s-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj este pe locul 3, cu 19 puncte. Petrolul ocupă locul 5, tot cu 19 puncte.

PETROLUL: Zima – Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu – T. Keita – M. Rădulescu (D. Radu 73), Hanca, Jyry, Grozav – Akosah-Bempah (Moussaki 57). ANTRENOR: Mehmet Topal

CFR CLUJ: M. Popa – Simao Rocha, Leo Bolgado, M. Ilie, Camora – Fică, K. Keita (Al. Păun 68), Djokovic – Deac, P. Michael (L. Munteanu 46; Artean 90+3), Korenica (Postolachi 83). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Jyry 59, Hanca 70, Papp 88 / P. Michael 40, L. Munteanu 74

Arbitri: Marcel Bîrsan – Vasile Marinescu, Radu Ghinguleac

Arbitri VAR: Florin Andrei – Adrian Popescu

Serie A: Juventus a câştigat în faţa lui Lazio cu un autogol, 1-0